04.11.2015 WINNA ITALIA - W STRONĘ PIEMONTU (Warszawa)

4 listopada o godzinie 19:00
 
 
Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Winna Italia”!

"Winna Italia" to wyjątkowa okazja na zwiedzenie Włoch bez opuszczania Warszawy. Włoską krainę przybliżą typowe dla regionu wina oraz potrawy.
Tym razem zapraszamy na wyprawę do Piemontu. Na tę okazję sommelierzy z Wine Avenue przygotowali wybór piemonckich win, a nasi kucharze dania typowe dla tego regionu.

Czwartego listopada będziemy degustować:
Wino CELAENO Roero Arneis DOC
Wino Montebruna Barbera d'Asti DOC
Wino Il Baciale Monferrato Rosso DOC
Wino POLIXO Moscato d'Asti DOCG

Spotkanie z Piemontem rozpoczniemy od selekcji wędlin i serów Mercato. Zostały one dopasowane do białego wina: Roero Arneis i czerwonego Monferato Rosso. Subtelny smak wędlin
 i serów będzie dobrze towarzyszyć odkrywaniu zapachów i aromatów w Roero i Monferato.

Piemont znany jest z trufli, ale nie tylko. Jesienią nadchodzi okres polowań. Tego wieczoru restauracja będzie serwować pappardelle z wyśmienitym sosem z dziczyzny. Duszone, delikatne mięso dzika i aromatyczny sos, a do tego długie płaskie wstążki pappardelle.

Wieczór Winnej Italii poświęcony Piemontowi zwieńczy słodka tarta owocowa wraz z winem Moscato d’Asti.

Na kolację, która odbędzie się w Restauracji Mercato przy ul. Pięknej 15 4 listopada o godz. 19.00 można się zapisać wysyłając zgłoszenia na adres pawel@sisu.com.pl. Koszt kolacji to 85 zł, ale kwotę tę można następnie wykorzystać na zakupy w delikatesach, które są częścią restauracji.